DEN PRO DĚTSKOU KNIHU

Sobota 23. 11. 2019, 13.30–18.00, W. Churchilla 3
Vstup zdarma

Velké zábavné odpoledne pro děti a dospělé.
Autorská čtení, workshopy, divadlo a mnoho dalšího.

 

PROGRAM

14.00–15.00
DAVID BÖHM: A JAKO ANTARKTIDA / Pohled z druhé strany

Promítání, čtení a povídání s autorem unikátní ilustrované knihy pro malé i velké čtenáře. Pohled z druhé strany na nejméně známý světadíl.

Nejméně známý světadíl, který lidé objevili až jako poslední. Prázdný kontinent, který patří všem a kde můžeme žít s méně věcmi, než máme doma. Dějiště příběhů potvrzujících věčnou lidskou touhu po poznání a překonávání vlastních možností. Antarktida dnes klade znepokojivé otázky, jestli se víc mění svět okolo nás, nebo náš pohled na něj. Unikátní ilustrovaná kniha pro malé i velké čtenáře ukazuje, co se stane, když se na vše podíváme z jiné strany.

Nová kniha výtvarníka Davida Böhma (1982), mj. spoluautora oceňovaných knih Hlava v hlavě, Jak se dělá galerie a komiksu Ticho hrocha. Je úžasná, podívejte na ni!

 

15.30–16.30
LUKÁŠ CSICSELY : Báchrobky, Pouťovky, Metamorfórky

Zábavné, dobrodružné a trochu strašidelné autorské čtení

Kromě literatury píše scénáře pro rozhlas a film. Pro děti vytvořil nedělní rozhlasovou pohádku o náhodě s názvem Lucka, nebo Peška? a řadu knih – například Předvečer svatého Mikuláše, Pan Bartoš, Listonoš či Oskare, Plav!. Mezi jeho nejnovější knihy patří Báchrobky – povídačky z popraviště a pohřebiště – či Pouťovky – povídačky z pouti. Právě z nich a také z chystaných Metamorfórků, které vysílal rozhlas jako Hajaji, bude číst. Mrkněte na ně!

 

13.30–17.00
ANIMAČNÍ DÍLNA OPAK: Příběhy ze všech koutů světa

Probádej příběhy ze všech koutů světa a vytvoř si z nich animovaný film, komiks nebo krátkou sekvenci.

 

13.30–17.00
POLÁRNICKÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

 

17.00
DIVADLO – ÚSTAV ÚŽASU: Vlk a hlad

…vznikl ve Finsku. Je to mezinárodně úspěšná koláž „Červené Karkulky“ a pohádky „O třech kůzlátkách“ odehrávající se uprostřed skandinávské zimy a polární noci. Haůůůůů!!! Nahlédněte pod pokličku přímo zde!

Představení má 45 minut a je vhodné od 3 let.

 

 

 

Začátek akce: 23. 11. 2019