Knihovna doporučuje

David Böhm, Ondřej Buddeus: Hlava v hlavě

Labyrint, Praha 2013
7 a více let

Hlava_v_hlavě

Každý má svou hlavu. Jenže co to znamená? Je to jen ta kulatá věc od ucha k uchu? Kdepak, tím to zdaleka nekončí. Hlava je totiž úchvatná! A proto si zaslouží úchvatnou encyklopedii nebo spíš hlavopedii! Nevšední a originální publikace má nápaditou a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování.

Skvělé ilustrace i nápaditost textů, jazyková i výtvarná hravost, humor, zábava i poučení v jednom…

Videoupoutávka

 

Pavel Čech

Pepík      Pavouk_Čenda

Kreslíř, malíř, scenárista.

Sám o sobě říká: „Mám rád zarostlé zahrady, pohled na hvězdné nebe, motýly a brouky, lidi s dobrým srdcem, vůni lesních jablek a borového lesa, toulání, oprýskané zdi, indiány, Rychlé šípy, písničku Andělská, pouštění draka, knihy Michala Ajvaze, zrezavělé klíče, stará kina, čistou vodu, tajemství… a pokouším se to namalovat na plátno a nebo o tom psát a kreslit knížky.“

Za své knížky získal řadu ocenění, např. v roce 2012 cenu Magnesia Litera za knihu pro děti a mládež Listonoš vítr, stejné ocenění i v roce 2013 za knihu Velké dobrodružství Pepíka Střechy.

Jeho knihy jsou magické, poetické, vtipné, okouzlující… Pro malé i velké čtenáře…

Doporučujeme!

Dedeckove

Pavel Čech ve fondu SVKUL
Stránky Pavla Čecha
Rozhovory
Doporučení čtenářů

 

Tereza Horváthová: Modrý tygr

Baobab, Praha 2004,
Ilustrace Juraj Horváth
8–12 let

Čtivá, zábavná i napínavá knížka vypráví o dvou kamarádech, botanické zahradě a jednom neobvyklém tygrovi, který umí dělat zázraky.

modrý_tygr     modrý_tygr_web

Další knihy Terezy Horváthové
Tereza Horváthová v SVKUL

 

Pavel Šrut: Lichožrouti

Paseka, Praha 2008
Ilustrace Galina Miklínová
8 a více let

Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Badatelská dvojice Pavel Šrut a Galina Miklínová pronikla přímo do tajemného světa ponožkožroutů a vynořila se s napínavým a vtipným příběhem, který by zvláště děti neměly číst před spaním! Nedovolí jim totiž strachy (nebo smíchy) usnout!

lichožrouti1     lichožroutijpg     lichožrouti_píseň

Další díly
Lichožrouti v SVKUL

 

Rodinná stolní hra Story Cubes

6 a více let

Jedinečná hra, která rozvíjí představivost a kreativitu dětí i dospělých. 9 Kostek, 54 obrázků, 10 miliónů kombinací, nekonečné pohádky…  Hoďte kostkami a podívejte se na obrázky, které vám padly. Pak začněte skládat příběh, ve kterém se vše, co je na kostkách, objeví. S každým vržením kostek můžete vymýšlet nový příběh nebo vytvářet příběhy nekonečně dlouhé.

story_cubes